FSBB30CH60C
Operating Supply Current : 600 uA
Product Category : Motor / Motion / Ignition Controllers & Drivers
Mounting Style : Through Hole
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Package / Case : SPM27-EC
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Packaging : Tube
Operating Supply Voltage : 300 V
Type : Motion Control
Product : Fan / Motor Controllers / Drivers
Manufacturer : onsemi
Description : Motor / Motion / Ignition Controllers & Drivers 600V 30A SPM